Ogłoszenia parafialne - 5 Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024

Na 2 ostatnie tygodnie Wielkiego Postu zasłaniamy krzyże i obrazy w kościele.

41 Parafialna Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu - Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących oddać krew – na plebanie od 8:00 do 12:00. Każdy dawca ma: darmowe badania- miły upominek (paczkę)- zwolnienie z pracy na 1 dzień. Warunki do spełnienia to:- od 18 roku do 65 roku życie (wymagany jest dowód tożsamości)- nie być po spożyciu alkoholu- nieprzebyta żółtaczka - być po
lekkim posiłku.

11:00 - Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie.
15:30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
16:00 – V Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Tegoroczny cykl rozważań pasyjnych zatytułowany jest „Witaj, dobry Krzyżu, weź mnie od ludzi i zwróć mnie Chrystusowi”. Dzisiejsze rozważanie: „ Z wszystkich grzechów, największym jest grzech niemiłości i to właśnie on zabija..” Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Wtorek (19.03) – Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wadowicki Karmel zaprasza na uroczystości odpustowe.

Piątek (22.03) – zapraszamy do wyruszenia na jedną z tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie Mszą św.. o godz. 18:00 na wadowickim Karmelu. Wybór tras i rejestracja na www.edk.org.pl Trasy: do Kalwarii (34 km), do Rychwałdu (36 km), na Groń Jana Pawła (33 km),
Dookoła Wadowic (31 km).

Sobota 15:00 – marcowe spotkanie I kręgu Domowego Kościoła.

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej(24.03) –
Uroczysta procesja przed Mszą o 11:00. Święcenie palm na wszystkich Mszach św.
Kiermasz Świąteczny (palm i stroików wielkanocnych) zorganizowany przez OREW (Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy) w Tarnawie Górnej. Serdecznie zapraszamy do zakupów i wsparcie ośrodka.
18:00 - (po Mszy o17:00) Wielka Droga Krzyżowa Drogami Mucharza (kościół, droga gminna, dawna droga krajowa, droga cmentarna, kościół). Serdecznie Zapraszamy: dorosłych, młodzież dzieci wspólnoty parafialne.

16.03 – 24.03 br. Nowenna w intencji Ojczyzny przed Dniem Świętości Życia (25.03).

Baranki Caritasu (cena 8 zł.) do nabycia w zakrystii.

Rozpoczynamy zbiórkę produktów spożywczych na paczki świąteczne dla potrzebujących (kosze miłosierdzia).

25.03 – Medjugorje w Mucharzu (od 17:00).

27.03 Wielka Środa – spowiedź chorych i wieczorna spowiedź „potrzebujących" parafian...

NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

PIĄTKOWE DROGI KRZYŻOWE - w Mucharzu o g. 17:30

- w Jaszczurowej o godz. 17:30