Uroczystość Najświętszej Trójcy

23.06.2019

W niedzielę 23 czerwca, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…” Decyzją biskupów będzie to ekspiacja za świętokradztwa i profanacje dokonane w Polsce w ostatnich tygodniach.

Dzień Ojca, módlmy się za gorąco za naszych żyjących i już odeszłych do wieczności – ojców.

11:00 Msza św. z procesją oktawy Bożego Ciała.

XXX Parafialna Niedziela Krwiodawstwa w Mucharzu „....dziel się życiem - oddaj krew”!!! Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących oddać krew - do domu parafialnego Stara Szkoła, przy kościele w w godzinach od 8:00 do 13:00. Każdy dawca ma: darmowe badania- miły upominek (paczkę)- zwolnienie z pracy na 1 dzień. Warunki do spełnienia to:- 18 lat (do 65 roku życie), wymagany jest dowód tożsamości- nie być po spożyciu alkoholu- nieprzebyta żółtaczka – być po lekkim śniadaniu.

15:00 – 19:00 Piknik Zdrowa Rodzina „Cuda – Wianki” na Plebańskim. Grupa nieformalna

Po Godzinach zaprasza na liczne atrakcje: Baśniowa Kraina, pokaz OSP Mucharz, Abrakadabra, Szanty na Wiośle, ziemniaki z ogniska, Warsztaty Paleontologiczne, Wicie Wianków, Wianek Malowany, sałatkowy zawrót głowy, kącik sportowy. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziny!!!

Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Imieniny Ks. Prałata Marcisza, którego polecamy opiece Bożej. 18:00 – Msza św. w intencji Ks. Jana. Po Mszy ognisko na Plebańskim. Ks. Prałat szczególnie zaprasza POAK, Margerytki, uczestników ostatniej pielgrzymki do Częstochowy.

19:00 – spotkanie modlitewne wspólnoty Galilea w Mucharzu.

Czwartek –

18:00 – zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Zakończyliśmy kolejny rok szkolny i formacyjny. Dziękujemy grupom, wspólnotom naszej parafii i wszystkim parafianom angażującym się w budowanie żywego Kościoła Chrystusowego. Zarazem życzymy wszystkim, na czas wakacji, ożywczego oddechu Bożego.

Serdeczne podziękowania za składkę „ławkową” (z III niedzieli miesiąca) i wszystkie ofiary składne na ten cel.

Bóg zapłać wszystkim za wspaniały udział w procesji Bożego Ciała.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki telewizory) w ramach akcji „Zostań patronem Polskich Misjonarzy”. Zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele: w środę 3 lipca br.: od rana do godz. 15:00 (od poniedziałku 1 lipca zużyty sprzęt będzie można składować w boksach przy domu parafialnym - Stara Szkoła).

Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez s. Orionistki, oraz akcję „Wyprawka dla Dzieci” prowadzoną w Kamerunie przez s. Pallotynki.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

29.06.2019