I Niedziela Adwentu

29.11.2020

Rozpoczynamy Adwent, a zarazem  nowy rok kościelny pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

„Dla ludzi wierzących każdy Adwent jest czasem szczególnym. Jest czasem oczekiwania z wiarą na powtórne przyjście Zbawiciela na ziemię, a jednocześnie przygotowania się do obchodów Uroczystości Bożego Narodzenia. W porównaniu z poprzednimi, tegoroczny Adwent będzie wyjątkowy. Pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. W wielu osobach wywołuje ona lęk i niepewność. W wielu już zostawiła trudne doświadczenie choroby, a nawet śmierci bliskiej osoby. Właśnie dlatego prosimy, aby w nadchodzącym czasie otworzyć nasze serca na nadzieję, którą przynosi Chrystus. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w codziennych Mszach Świętych Roratnich, do spotkań z przebaczającym Jezusem w Sakramencie Pojednania, do prywatnej bądź wspólnotowej adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu tygodnia, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych.” (z apelu polskich biskupów).

Roraty w Mucharzu: od poniedziałku do piątku 18:00, w soboty 7:00.

Tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą  tajemnicę Mszy św. „Cud nad cudami” i pozwolą odkryć  Jezusa Chrystusa prawdziwie obecnego pod postacią Najświętszej Hostii. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami.

16:30 – Różaniec z wypominkami za zmarłych.  17:00 – Msza św.

Poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła. Pierwsze Roraty.

I Czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

17:30 – spowiedź przygotowujących się do bierzmowania.

I Piątek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

od 8:00 – kapłańskie odwiedziny zgłoszonych chorych. 17:30  - spowiedź (J i M). Po Mszy wieczornej

w Mucharzu, Domowy Kościół zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

I Sobota – Msze św. i nabożeństwa pierwszosobotnie: 7:00 – Mucharz, 8:00 -Jaszczurowa.

Świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy do nabycia w zakrystii w cenie 6 zł.

W grudniu Panie kościelne i organista będą roznosić poświęcone opłatki
Transmisja parafialnej  Mszy św. niedzielnej -  11:00 (na Facebooku i You Tube).
Proponowane postanowienie adwentowe: przyjmować innych z łagodnością i zrozumieniem i uwolnić serce od ociężałości (braku umiaru i trosk doczesnych). Maranatha!

Sprzątanie kościoła

5 XII 2020